T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / AKÇAABAT - Akçaabat Anadolu Lisesi

ASIM’IN NESLİ BUDUR İŞTE!

 Akçaabat Anadolu Lisesi, İstiklal Marşı’mızın TBMM’de marş olarak kabul edilişinin 92. yıldönümünde muhteşem bir program hazırladı...Haberin devamı için tıklayınız.

 

 

ASIM’IN NESLİ BUDUR İŞTE!

 Akçaabat Anadolu Lisesi, İstiklal Marşı’mızın TBMM’de marş olarak kabul edilişinin 92. yıldönümünde muhteşem bir program hazırladı.

Müzik öğretmenimiz Kader Yaylı’nın yönetimindeki enstrümanlarla farklı şekilde yorumlanan İstiklal Marşı’mız dikkat çekerken Resim öğretmeni Müesser İnce Salimoğlu’nun tasarladığı sahne, ışıltısı ile göz doldurdu.

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinden Emel Ömeroğlu, H. Şuğle Öztürk ve Fatih Atmaca’nın titizlikle hazırladığı programın sunuculuğunu Biyoloji öğretmeni Ebru Sivrikaya yaptı.

Mehmet Âkif’in mütefekkir kişiliğinin ön plana çıkarıldığı programda Âkif’in Kurtuluş Savaşı’ndaki rolüne dikkat çekildi. Bir şair olmasından öte halkıyla kol kola, omuz omuza mücadele eden bir vaiz ve vatansever olduğunun altı çizildi.

Milletimizin ortak sesi olan İstiklal Marşı’mızın küçük bir tahlilinin de  yapıldığı programda “Bağımsızlık İnananlarındır” temasına vurgu yapıldı.

  Erol Günaydın Sanat ve Kültür Merkezini dolduran seyircilerin zaman zaman çok duygusal anlar yaşadığı program, Mehmet Âkif ve İstiklal Marşı’mızın milletimiz tarafından nasıl benimsendiğini ve sahiplenildiğini bir kere daha kanıtladı.

 Programda Görev Alan Öğrenciler:

 BATUHAN DEMİR, MİRAÇ TAHA DERMAN, HALİME YAĞMUR KILIÇ, İLKNUR YILDIZ,MELİH KAĞAN BAŞTAN, UMUTHAN KUZUR, HALİM MERT ŞAHİN, MUSTAFA CAN BAŞAR, OLGUN YÜRÜK

 MİRAY DİNÇER, GÜLŞAH TÜFEKÇİOĞLU, NİSANUR SEL, EKİN ACAR, CANSU YILMAZ, YASEMİN ERTEM, MERTCAN YOLCUOĞLU, SELMA ÇAKMAK, FURKAN GÖKHAN KARAKAYA

 BAŞAK ZAMAN, HASAN HÜSEYİN GAYDAN, ANIL BOZ, YUSUF MERT GİRENAY, DAMLA ŞİMŞEK, MUHAMMET FATİH TURGUT, EDA BİRİNCİ, ÖZGE KAYA, EREN TEMEL

 ZEYNEP MAZLUM, AYŞE MERMERTAŞ, ZEYNEP İSKENDEROĞLU

istiklal19istiklal19istiklal18istiklal17istiklal15istiklal14istiklal13istiklal11istiklal10istiklal9istiklal7istiklal6istiklal5istiklal4istiklal3istiklal1

Yayın: 09.03.2013 - Güncelleme: 19.03.2013 09:01 - Görüntülenme: 632