T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / AKÇAABAT - Akçaabat Anadolu Lisesi

Peygamberimizin (sav) Doğumu İle Onurlandık

Peygamber Efendimizin doğumunun 1441.yılı münasebetiyle Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde okulumuzda "Kutlu Doğum Programı" düzenledi. Katılım ve ilginin üst seviyede olduğu programda, duygular galeyana geldi, yürekler "Güllerin Efendisi" için attı. 

Peygamberimizin doğumuyla ONURLANDIK!

Okulumuz öğretmenleri ve öğrencileri Peygamber Efendimizin doğumunun 1441.yılı münasebetiyle Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde kutlama etkinlikleri düzenledi. Okul müdürümüz Sayın Abdullah BOĞOÇLU etkinliklerimize katılan tüm öğrencilere hoş geldiniz dedi ve teşekkür etti. Günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmada gençlerimize öğütler verdi. Konuşmanın ardından Peygamber Efendimizi anlatan slaytlar sunuldu, şiirler okundu. İlçe müftümüz Sayın Ramazan TEKİN’in teşrifiyle programımız renk kazandı. TEKİN programın düzenlenmesinde emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkürlerini sundu. Günün anlam ve önemine uygun etkili bir konuşma yaptı. Sözlerine “Allah hepimize Efendimizin nuruyla onurlanmayı nasip etsin.” diyerek son verdi. Konuşmanın ardından bağlama eşliğinde ilahiler okundu, salavatlar çekildi. Peygamberimizin hayatı ile ilgili şiirler herkesi tesiri altına aldı ve duygu dolu anlar yaşandı. Ardından okulumuzda geçtiğimiz günlerde düzenlenen ’40 Hadis’ yarışmasının sonuçları açıklandı. Yarışma sonunda sıralama şöyle oldu:

Birinci,10/A sınıfından Ömer Faruk DEMİREL,

İkinci,12/B sınıfından Mert KUVVET ,

Üçüncü,11/C sınıfından Selma ÇAKMAK,

Dördüncü,9/A sınıfından Nurgül UZUN ve

Beşinci,10/D sınıfından Emine Betül KADIOĞLU

Dereceye giren öğrencilerimize hediyeleri verildi. 

Program sonunda  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sayın Yılmaz BAYRAM, okul çapında üç hatim ettiğimizi söyleyerek tüm öğrencilere teşekkür etti. Hatim duası yapıldı. Duanın sonunda izleyenlere helva ikram edildi.kutlu doğum26kutlu doğum25kutlu doğum24kutlu doğum23kutlu doğum22kutlu doğum21kutlu doğum20kutlu doğum19kutlu doğum18kutlu doğum17kutlu doğum16kutlu doğum15kutlu doğum14kutlu doğum13kutlu doğum12kutlu doğum11kutlu doğum10kutlu doğum9kutlu doğum8kutlu doğum7kutlu doğum6kutlu doğum5kutlu doğum4kutlu doğum3kutlu doğum2kutlu doğum1

Yayın: 17.04.2013 - Güncelleme: 17.04.2013 16:29 - Görüntülenme: 258