T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / AKÇAABAT - Akçaabat Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü 2016-2017 eğitim öğretim yılında "Her Okulun Projesi Olsun" adlı bir çalışma başlattı. Bu çalışma ile geleceğin sahibi gençlerimizin yaratıcı yönünü öne çıkarmak, üreten ve insan yaşamına katkıda bulunan bireyler yetiştirmek amaçlandı.

Haz

 

 

Spor Kulübümüz tarafından düzenlenen sınıflar arası turnuvalar sonuçlandı.

Sınıflar arası voleybol turnuvası birincisi 12/D sınıfı, ikincisi 10/B sınıfı ve üçüncüsü 12/A sınıfı.

Sınıflar arası futbol turnuvası birincisi 12/C sınıfı, ikincisi 10/B sınıfı ve üçüncüsü 10/D sınıfı.

Sınıflar arası ayak tenisi turnuva birincisi 12/C sınıfı ve ikincisi 10/B sınıfı

Sınıflar arası basketbol birincisi 12/B , ikincisi 12/C sınıfı ve üçüncüsü 10/ A sınıfı.

Katılan tüm öğrencilerimizi kutluyoruz.

Haz

Okulumuz 12. sınıf öğrencilerini uğurlamak ve LYS öncesi motivasyonlarını arttırmak amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübümüzün hazırladığı "Vefalı Veda" adlı program 12 Mayıs Cuma günü Güzel Sanatlar Lisesi salonunda gerçekleştirildi.

May

May

Okulumuz 2016-2017 eğitim öğretim yılı 12. sınıf öğrencilerinin mezuniyet töreni 26.05.2017 Cuma günü okulumuz bahçesinde yapıldı.

May

Okul meclisimizin düzenlediği halı saha turnuvasında 12/C sınıfı birinci olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik ederiz.

May

Kanuni Kupası okçuluk ikincisi öğrencilerimizden Nisanur SEYİS, üçüncüsü Berkcan Yazılı olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

May

Okulumuz Atıcılık tabanca erkek takımı, bölge birincisi Öğrencilerimiz  Fuat RAMOĞLU, Kerem AYDIN, Yiğitcan Yusuf DİL

Atıcılık tüfek erkek takımı bölge dördüncüsü olmuştur. Öğrencilerimiz Taha Şükrü BALTACI, Hasan Kağan ATASOY, Enes GEDİKLİ    ve Beden Eğitimi öğretmenlerimizi tebrik eder 25-28 Mayıs Sakarya ilinde gerçekleşecek olan Türkiye şampiyonasında başarılar dileriz. 

May

Okulumuz Atıcılık tüfek kız takımı, bölge üçüncüsü Öğrencilerimiz Yaren TURHAN, Eda AYDIN , Öykü Neva ASLANKILIÇ

Atıcılık tabanca kız takımı, bölge dördüncüsüolmuştur. Öğrencilerimiz Sıla TURAN, İdil Aleyna YILDIRIM, Zeynep ÇOBANOĞLU ve beden eğitimi öğretmenlerimizi tebrik eder 25- 28 Mayıs tarihinde Sakarya ilinde düzenlecek olan Türkiye Şampiyonasında başarılar dileriz.

Yaren TURHAN Tüfek final ikincisi olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

May

Okulumuz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü 28/04/2017 tarihinde Okul Müdürümüz Abdullah BOĞOÇLU, kulüp rehber öğretmenleri ve kalabalık bir öğrenci gurubuyla Hakkı Altıntaş İlköğretim Okulu´nu ziyaret ettiler.

Mrt

Mrt

Spor Kulübü tarafından 21 Mart günü öğle arasında okulumuzda Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası ( Nevruz ) büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlamada günün önemi ile ilgili konuşmalar ve şiirler, Atatürk’ün Türk Dünyasına mesajı, Örste demir dövme etkinliği, yumurta tokuşturma yarışı, halat çekme yarışı, şeker yağmuru ve Nevruz ateşi etkinlikleri düzenlendi. Öğrencilerin ve okul çalışanlarının etkinliklerde eğlendikleri gözlendi. Bahar coşkusu güneşli bir havada kutlanmış oldu. Spor Kulübüne teşekkür ederiz.

Mrt

17 Mart 2017 Cuma günü düzenlenen ve 57 sporcunun katıldığı Atıcılık il birinciliği yarışmasına katılan okulumuz 4 dalda kupa almıştır. Tabanca erkek takımımız il birincisi, tabanca kız takımımız il üçüncüsü, tüfek erkek ve kız takımlarımız il ikincisi olmuştur. Ayrıca genel sıralamada erkek tabanca dalında Yiğitcan Yusuf DİL il birincisi, tüfek erkek dalında il birincisi Taha Şükrü BALTACI – il beşincisi Enes GEDİKLİ, tüfek bayan dalında Yaren TURHAN il ikincisi, tabanca kız dalında Sıla TURAN il üçüncüsü olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz ve 6-7 Mayıs da Trabzon´da yapılacak olan gurup yarışmalarında başarılar diliyoruz.

Mrt

Mrt

İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde milli marş olarak kabul edilişinin 96. yıldönümü, Akçaabat Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu Mehmet Akif’i Anma ve İstiklal Marşı’nın Kabulü’nü  kutlama programı 13 Mart Pazartesi günü Erol Günaydın Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.